RĒZEKNES KATOĻU VIDUSSKOLA


2018./2019. m.g.

Radošās darbnīcas ar grāmatas "Meikuleņš īpazeist omotus" teksta autori Meldru Gailāni un mākslinieci Līgu Mundu (15.10.)

    Rudenim raksturīgā rosība 15. oktobrī bija novērojama Rēzeknes Katoļu vidusskolā, kur radošās darbnīcas vadīja grāmatas "Meikuleņš īpazeist omotus" teksta autore Meldra Gailāne un māksliniece Līga Munda.
    5.un 6.klases skolēni iepazinās ar grāmatas galveno varoni lācēnu Meikuleņu (kurš bija lācim neraksturīgā krāsā- pelēks), iejutās aktieru lomās, lasīja tekstu latgaliski un iemēģināja savas rokas dažādu arodu veikšanā: taisīja podus (skolēni no plastilīna veidoja tekstā saklausītos priekšmetus), pina klūgas (skolēni pina grāmatzīmes). Māksliniecēm bija paredzētas vēl vairākas aktivitātes, caur kurām skolēni varētu iepazīt senos arodus, taču zvans uz nākamo stundu bija nepielūdzams.
    Rēzeknes Katoļu vidusskolas 5.un 6.klases skolēni un skolotājas I. Višķere un L.Strucinska saka jo lielu paldies M.Gailānei un L.Mundai par radošumu, entuziasmu un mums veltīto laiku.

Ekskursiju uz Līgatni 5.-6. klašu izglītojamajiem (28.09.)

    Lai arī 28.septembra rīts mūs visus pārsteidza ar spēcīgu vēju un lietu, tas nemazināja prieku par gaidāmo mācību ekskursiju uz Līgatni, lai sajustu un izbaudītu rudens smaržu Vidzemē. Trīs stundu ilgajā brauciena laikā mēs novērojām, cik ātri var mainīties laika apstākļi, kad lietus mijās ar sauli un gaišzilās debesis vienā mirklī kļuva pelēkas. Taču, pateicoties ērtajam Rēzeknes Satiksmes autobusam un atsaucīgajam šoferim, mūsu noskaņojumu tas neietekmēja.
    Daudzi no mums Līgatni apciemoja pirmo reizi. Īpašs pārsteigums bija vēsturiskās papīrfabrikas strādnieku koka rindu mājas Skolaskalnā, kur savulaik atradusies arī Līgatnes skola. Tagad vienā no šādām mājām iekārtota arī Līgatnes Amatu māja, kur ir apskatāma vietējo amatnieku darbu izstāde un regulāri notiek amatnieku meistardarbnīcas. Mums bija dota iespēja darboties trijās darbnīcās: vannas bumbu veidošanas, akmens magnētu apgleznošanas un rokassprādžu darināšanas darbnīcā. Neviltots prieks bija par to, ka mēs varējām ņemt līdzi pagatavotos suvenīrus.
    Tālāk mēs devāmies uz Tīklu parku, kurš ir vienīgais šāda veida tīklu parks kokos Baltijā. 4–7 m augstajos tīklu labirintos varēja gan kārtīgi izskraidīties, gan atlaisties un relaksēties.
    Ievilkuši elpu un atpūtinājuši kājas, mēs devāmies pa apmēram 4 km garām Līgatnes dabas takām palūkoties uz meža dzīvniekiem. Lāču puikas, lūsis, meža cūkas, stirnas, āpsis, pūces pagodināja mūs ar savu klātbūtni un ļāva sevi iemūžināt bildēs. Tie skolēni, kuriem vēl bija enerģija un spēks , uzkāpa 22 metrus augstajā Līgatnes dabas taku skatu tornī un vēroja Gaujas senieleju visā tās krāšņumā.
    Mēs pārliecinājāmies, ka rudens ir sācis apgleznot Latviju un ka rudens lapu košais paklājs vienlīdz skanīgi čaukst kā Vidzemē, tā arī mūsu mājās Latgalē.
 Rēzeknes Katoļu vidusskolas 5. un 6.klases skolēni,
skolotājas L.Strucinska un I.Višķere

Eiropas sporta nedēļas ietvaros tautas bumbas sacensība (27.09.)


1. klasei “Supervaronis” (26.09.)


Vladislava Rubuļa pieminekļa atklāšanu Miera kapos (21.09.)


Mācību stunda 6.kl. ”Drošība internetā” (19.09.)


Rudens ziedu, augļu un dārzeņu izstāde ”Rudens krāsainā bagātība”. (17.09.-21.09.)


“Dzejas diena” tikšanās ar dzejnieci Ivetu Ratniku. (18.09.)


6. klases izglītojamie piedalās LVM rīkotajā pasākumā ”meža ekspedīcija”. (11.09.)


Klašu kolektīvi. (03.09.)


Zinību diena. (03.09.)
...